Zapraszamy do skorzystania z nowej usługi w poradni ortopedycznej w Ars Medical
Po wstrzyknięciu pozyskanego PRP do tkanek rozpoczyna się proces degranulacji ziarnistości alfa w płytkach krwi. Uwalniane są czynniki wzrostu. Większość czynników wzrostu uwalniana jest przez płytki w ciągu pierwszej godziny.
Czynniki wzrostu mają ogromny potencjał regeneracyjny. Odpowiedzialne są za wzrost syntezy kolagenu kolagenu, mitozę komórek, wzrost naczyń krwionośnych, stymulują migrację …innych komórek do uszkodzonych miejsc w tkankach. Indukują proces różnicowania się komórek w wyspecjalizowane komórki pełniące konkretne funkcje w tkance.
Po przejściu przez błonę komórkową czynniki wzrostu natychmiast wiążą się z sąsiadującymi błonami komórkowymi w miejscach receptorowych. Receptory transbłonowe aktywują następnie szlak sygnalizacji wewnątrzkomórkowej, który z kolei wpływa na ekspresję odpowiednich genów .
Po szybkim uwolnieniu czynników wzrostu, płytki zawarte w PRP syntetyzują i wydzielają dodatkowe ich ilości przez kolejne 7 dni. Po tym czasie trombocyt obumiera a funkcje stymulacji gojenia przejmują makrofagi.
Istotny jest fakt, że czynniki wzrostu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie istnieje ryzyko mutagenezy, mamy wyłącznie do czynienia ze stymulacją normalnego procesu gojenia.
INNOWACYJNOŚĆ
Technologia, dzięki której pozyskujemy z naszej krwi osocze bogatopłytkowe. PRP w sposób naturalny, biokompatybilny wykorzystywane jest do procesów naprawczych tkanek własnego organizmu.
SKUTECZNOŚĆ
Pozyskane osocze przywraca funkcje fizjologiczne naszych komórek, regeneruje tkanki, zatrzymuje wiek komórek, przywraca im młodość.
BIOKOMPATYBILNOŚĆ
Zgodność tkankowa, brak negatywnego oddziaływania na własne tkanki. Osocze pozyskane w sposób ekologiczny regeneruje tkanki w zgodzie z własnym organizmem pobudza naturalne siły organizmu do leczenia tkanek. Jest doskonałą alternatywą dla syntetycznych substancji leczniczych.
BEZPIECZEŃSTWO
Osocze bogatopłytkowe pozyskane jest fizjologicznie, otrzymujemy je z komórek własnego organizmu. Podając własne osocze unikamy ryzyka alergii, redukujemy ryzyko infekcji. Nie istnieje również ryzyko pojawienia się mutacji, ponieważ czynniki wzrostu znajdujące się w pozyskanym osoczu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie mają wpływu na właściwości DNA tych komórek.
PRZECIWWSKAZANIA
1. Choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica
2. Nowotwory
3. Przewlekłe schorzenia wątroby
4. Zakażenia ostre i przewlekłe
5. Ciąża i laktacja
6. Leczenie antykoagulantami
7. Stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)